Тротуарна плитка в ландшафтному дизайні садової ділянки

  Прогулянка по красивому саду або парку – одне з улюблених задоволень і способів відпочинку від повсякденних турбот. Естетичну насолоду приносять нам гарні краєвиди, в яких гармонійно поєднується краса природи і рукотворні елементи. Тротуарна плитка грає важливу роль в ландшафтному дизайні садової ділянки. Вона дозволяє гармонійно вписати доріжки в навколишній природний ландшафт, зробити їх міцними, зручними для прогулянок.

  Мінливий клімат висуває особливі вимоги до влаштування покриття доріжок. Сонячних і сухих днів на протязі року не надто багато, а прохід по території повинен бути зручним в будь-який сезон. Крім практичного призначення доріжки служать також прикрасою саду. Вони бувають прямі або мальовничо згинаються, широкі, або вузькі, однотонні і кольорові. На них можна виконати малюнок з різнокольорової бруківки, або викласти її підкреслено просто. Доріжки багато можуть розповісти про характер, звички і смаки господарів саду.

Доріжки з плитки в саду

  Садові доріжки і майданчики поруч з будинком, вимощені тротуарною плиткою, привабливо виглядають, не вимагають складного догляду, дуже зручні і довговічні. На ринку представлена ​​бруківка різних розмірів, форми і відтінків. Викладання доріжок - важливий етап у благоустрої ділянки. Вкритий бруківкою тротуар під променями сонця швидше прогрівається і висихає після дощу, легко очищається від льоду та снігу, не боїться ультрафіолетового проміння, не плавиться на сонці. Вода і повітря вільно проникають в грунт, волога не утримується на поверхні і під покриттям.

  Доріжки, що ведуть до парадного входу в будинок, зазвичай роблять шириною 1-2 м, для паркових досить ширини 0.8-1 м, щоб могли вільно розминутися дві людини. Стиль оформлення доріжок вибирають відповідно до загального стилю будинку та всієї території. Тротуарна плитка на присадибній ділянці повинна бути в гармонії з елементами фасаду, огорожі, з архітектурою будинку та інших споруд, лініями повторювати обриси клумб, зелених галявин, водойм.

Приклади садових ландшафтів

  Варіантів оформлення садового ландшафту безліч, як буде виглядати садова ділянка, прикрашена доріжками з плитки, залежить тільки від побажань господарів і фантазії дизайнера.

 

Як зробити садову доріжку

  Укласти тротуарну плитку в саду на невеликій ділянці можна навіть своїми руками. Перш за все розмічають контури майбутніх доріжок. Зробити це можна за допомогою натягнутого шнура, або навіть намалювати гострим кілочком з металевим накінечником, якщо на території немає трави. За наміченими контурами лопатою акуратно викопати виїмку (ложе) для засипки щебеню або піску. На слабких грунтах споруджують подушку з гранітного щебеню товщиною 15-20 см. На міцному ґрунті насипають піщану подушку такої ж товщини. Насипану подушку вирівнюють і ущільнюють за допомогою невеликих катків.

  Плитку укладають на суху цементно-піщану суміш або цементний розчин. Для вирівнювання нахилів по горизонталі встановлюють довгі рейки, які виконують функцію маяків. На ділянку насипають суміш і вирівнюють її за допомогою правила 1-1.5 м завдовжки. Його щільно притискають до маяків і пересувають, отримуючи рівну поверхню, після чого маяки забирають. Залишені від них порожні місця вручну підсипають, і акуратно розгладжують. Після цього можна приступати до вкладання бруківки.

 

  Щоб доріжки були рівними, окремі плитки не виступали і щільно прилягали одна до одної, їх вирівнюють, постукуючи з невеликим зусиллям спеціальним гумовим молотком "киянкою". На криволінійних ділянках, щоб викласти малюнок чи кути, використовують спеціальний верстат або машину для різки каменю. Важливо покласти кожен елемент без перекосів, перевіряючи будівельним «рівнем» горизонтальність або необхідний нахил. Вкінці роботи шви між плитками засипають сумішшю і проливають водою без натиску.

 

Переваги плитки з кевларобетону

  Тротуарна плитка, яку виробляє компанія ВІЛЄС допоможе втілити сміливі ідеї в ландшафтному дизайні саду. У наших виробів красива глянцева поверхня, насичені кольори. До кожної з моделей ми виробляємо відповідні накриття на огорожі і кришки для стовпчиків. На поверхні плиток та інших виробів з бетону можна побачити декоративні візерунки, що нагадують різьблення по каменю з чіткими лініями.

  За індивідуальним замовленням можливо виконати на лицьовій поверхні інші узори. Широка палітра кольорів дозволяє гармонійно поєднувати їх з використаними в обробці фасаду будівлі. Такий садовий ландшафт виглядатиме бездоганно. Кевларобетон міцний, морозостійкий матеріал, ваші доріжки будуть служити довго і радувати красою.

Приклади робіт

  Тротуарна плитка «Старе місто» чудово виглядає на доріжках і майданчиках поруч з будинком. На фото показано, як вдало вибраний варіант поєднується з фасадом і кам'янним облицюванням огорожі.

 

А на цьому фото плитка «Хмарка» своїм рельєфним малюнком гармонує з оформленням цоколя будинку та розташованого в саду колодязя.


 

Кольорова бруківка «Червоний граніт», «Жовтий камінь» або «Осінь» додадуть потопаючому в зелені літньому саду трохи яскравих фарб, а хмурі осінні дні освіжить теплими кольорами.
 


У каталозі продукції представлені всі доступні кольори і розміри виробів з кевларобетону, що випускаються компанією ВІЛЄС. Пропонуємо подивитися виконані нами роботи в нашій фотогалереї.